znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz.

Rada Osiedla

Szkoła Kościół Przedszkole Os.Dom Kultury ZS Strzelec Forum
Strona Główna


Statut Rady Osiedli w Rzeszowie
Skład Rady Osiedla Staroniwy na obecną kadencję


W dniu 5 czerwca 2016 r. odbyły się tradycyjnie Dni Osiedla Staroniwy. Również tegoroczne nasze święto odbyło się głównie w jednym dniu a 1 czerwca był Dzień Dziecka, więć Rada Osiedla zafundowała dzieciom dmuchawce i trampolinę.
Pogoda w tych dniach dopisała. Od godz. 15-tej przez prawie 1,5 godziny występowały dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 na Staroniwie. Wszystkie grupy z Przedszkola jak i wszystkie klasy z Szkoły Podstawowej nr 14 wystąpiły z tańcami, wierszami, były też popisy wokalne pojedyńczych piosenkarzy jak i całych grup.
Następnie odbyły się różne konkusy dla dzieci, wszyscy uczestnicy dostali nagrody. Równocześnie odbywały się warsztaty garncarskie, gdzie dzieci same mogły wykonywać różne naczynia garncarskie. Od godziny 17-tej wystepowały dzieci z w zespołach z Rzeszowskiego Domu Kultury. Wystąpiło dużo zespołów z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staroniwa, Widokowa i Krynicka. Zespoły te występowały w pięknych strojach i widać było, ze potrafią tańczyć. Popisy te obserwowało bardzo dużo widzów, głównie rodziców i dziadków.
Następnie odbył się pokaz tańca argetyńskiego, bardzo ciekawy i myslę że znajdzie naśladowców wśród młodzieży z naszego osiedla.
Do godz. wieczornych dzieci mogły korzystać z dmuchanych zamku - zjeżdżalni dla maluchów, trampoliny. Wykonywane były rónież "szalone makijaże", z których korzystało dużo dzieci przeważnie dziewczynki. Równocześnie odbywał się Turniej Szachowy, dzieci z Przedszkola nr 10, który prowadził Pan Roman Wąsik. Przeprowadzony był rónież Wielobój sportowy i wszyscy jego uczestnicy otrzymali nagrody. Całą uroczystość prowadziła Pani Agnieszka .
Około godz. 19.15 rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem "LEGATO", do godz. 22.00 W całej uroczystości uczestniczyło bardzo dużo mieszkańców naszego osiedla jak i mieszkańców sąsiednich osiedli.
Organizatorzy Dni Osiedla to: Osiedlowy Dom Kultury Staroniwa - filia Rzeszowskiego Domu Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Rzeszowie im. Orląt Lwowskich i Rada Osiedla Staroniwa.
Pracownicy Zespołu SP nr 4 na Staroniwie, Osiedlowego Domu Kultury na Staroniwie, zapewnili sprawną organizację całej imprezy za co Rada Osiedla w imieniu mieszkańców bardzo Im dziękuje. Dziękuje również firmie ochraniarskiej, Straży Miejskiej, oraz Policji. Służby dyskretnie dozorowały naszą imprezę na której panował wzorowy porządek i spokój. Pocieszające jest to, że coraz więcej dorosłych mieszkańcow naszego osiedla bawi się na dniach osiedla naszej Staroniwy.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z Dni Osiedla Staroniwy w 2016 r.W tym dniu odbyła się uroczysta akademia w SP 14, przed przerwą świąteczną. W czasie tej akademii, dzieci przedstawiły jasełka. Były bardzo ładnie przebrane i przygotowały ciekawe przedstawienie. W czasie tych występów śpiewano piękne polskie kolędy. Wszystkim udzielił sie już nastrój zbliżających sie świąt Bożego Narodzenia.
Poniżej kilka zdjęć z tego miłego spotkania.