znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz.

Rada Osiedla

Szkoła Kościół Przedszkole Os.Dom Kultury ZS Strzelec Forum
Strona Główna


Statut Rady Osiedli w Rzeszowie
Skład Rady Osiedla Staroniwy na obecną kadencję


W dniu 11 czerwca 2017 r. odbyły się tradycyjnie Dni Osiedla Staroniwy - jako "Staroniwski Piknik Rodzinny". Również tegoroczne nasze święto odbyło się głównie w jednym dniu tj w niedzielę. Piknik odbył się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 na Staroniwie.
Pogoda w tym dniu dopisała, nie było deszczu jak i upałów. Od godz. 12-tej rozpoczęły się turnieje: tenisa stołowego, tyrniej piłki nożnej się nie odbył, ponieważ nie było kilku drużyn zgłoszonych do tego turnieju.
O godzinie 14:00 oficjalnie rozpoczęto piknik. Pani Matylda Przepióra z Rzeszowskiego Domu Kultury Filia Staroniwa, przywitała przybyłych gości, oraz wszystkich uczestników Pikniku. Wszystkich uczestników przywitał również Przewodniczący RO na Staroniwie J. Jaworski. Następnie odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom ternieju tenisa stołowego.
O godz. 14:30 rozpoczęły sie występy dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 na Staroniwie, oraz z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staroniwa, Krynicka. Po tych występach odbył sie pokaz brazyliskiej sztuki walki Capoeira.W pokazie wzieli udział członkowie Akademii Sztuki CApoiera UNICAR.
O godz. 16:00 członkowie Akademii Chikara pokazali swoje wyszkolenie w karate. Popisywali się chwytami, padami i pozorowali walkę. Kilku z nich posiadało już czarne pasy, co świadczy o dużych umiejętnościach w wyszkoleniu. Oba te występy oglądało dużo uczestników pikniku.
Następnie dzieci brały udział w różnego rodzaju zabawach, konkursach za udział w których otrzymywały nagrody. Do godziny 20-tej dzieci mogły korzystać z dmuchanych zamku - zjeżdżalni dla maluchów oraz czterech trampolin. Wykonywane były rónież "szalone makijaże", z których korzystało dużo dzieci przeważnie dziewczynki ale i chłopcy też lubili się malować. Równocześnie odbywał się Turniej Szachowy, który prowadził Pan Roman Wąsik. Całą uroczystość prowadziła Pani Matylda.
W całej uroczystości uczestniczyło bardzo dużo mieszkańców naszego osiedla, którzy oglądali występy swoich pociech, często towarzyszyły im ich rodzice oraz dziadkowie młodych tancerzy.
Organizatorzy Dni Osiedla to: Osiedlowy Dom Kultury Staroniwa - Filia Rzeszowskiego Domu Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Rzeszowie im. Orląt Lwowskich i Rada Osiedla Staroniwa.
Pracownicy Zespołu SP nr 4 na Staroniwie, Osiedlowego Domu Kultury na Staroniwie, zapewnili sprawną organizację całej imprezy za co Rada Osiedla, w imieniu mieszkańców, bardzo Im dziękuje. Dziękuje również Straży Miejskiej, oraz Policji. Służby dyskretnie dozorowały naszą imprezę na której panował wzorowy porządek i spokój.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z "Staroniwskiego Pikniku Rodzinnego" w 2017 r.