Rada Osiedla Szkoła Kościół Przedszkole ZS Strzelec Forum
Strona Główna

znak słupek znak słupek

 

Osiedlowy Dom Kultury

"Wieczór kolęd 28.12.2014 r."

Rzeszowski Domu Kultury Filia "Staroniwa" zorganizował "Wieczór kolęd" w dniu 28 grudnia 2014r. W programie spiewano kolędy i pastorałki. W wieczorze wystąpiły dzieci, oraz instruktorzy z Rzeszowskiego Domu Kultury. W tym "Wieczorze" więłą udział dość duża ilość mieszkańców naszego osiedla.

Kilka zdjęć z tego "Wieczora kolęd" - 28 grudzień 2014 r."Spotkanie Seniorów" 2014 r.

Rzeszowski Domu Kultury Filia "Staroniwa" zorganizował "Spotkanie Seniorów" w dniu 15 listopada 2014r. Spotkanie to zaszczycił swoją obecnością Pan Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, wraz z małżonką. Pani Kierownik DK na Staroniwie Urszula Szpila, przywitała wszystkich gości, następnie Pan Prezydent wyraził podziękownaie z zaproszenia i podzielił się informacjami dotyczącymi rozwoju miasta Rzeszowa i naszej dzielnicy i osobistymi wpomnieniami. Poczęstunek gości zorganizował Dom Kultury. W programie były występy artystyczne dzieci z Rzeszowskiego Domu Kultury Filia "Staroniwa". Dzieci były trochę onieśmielone występując przed tak znakomitymi gośćmi. Następnie wystąpił zespół satyryczny działający przy Uniwersytecie Trzeciego wieku URz. Po występach zaproszeni goście, wraz z uczestnikami spotkania wykonali kilka pamiątkowych fotografii.
Na zakończenie spotkania odbyła się zabawa taneczna z zespołem "Boskie Torsy".

Kilka zdjęć z tego "Spotkania Seniorów" - 15 listopad 2014 r."Gala Taneczna" 2014 r.

23 kwietnia 2014 r. odbyła się trzecia edycja imprezy pod nazwą „Gala Taneczna” z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, organizowanej dla mieszkańców Rzeszowa.

W programie koncertu wystąpiły 22 zespoły taneczne w skład, których wchodzi ok. 350 osób w przedziale wiekowym od 4 do 25+ lat działające w Rzeszowskim Domu Kultury na filiach: „Staroniwa”, „Krynicka”, „Widokowa”, „Budziwój”, „Zwięczyca”; prezentujące swoje umiejętności nabyte podczas zajęć z instruktorami.

Celem przedsięwzięcia jest zarówno włączenie się do ogólnoświatowego święta jakim jest obchodzony już prawie od trzydziestu lat „Międzynarodowy Dzień Tańca”, jak również promocja amatorskiego środowiska tanecznego. „Gala Taneczna” jest wydarzeniem cieszącym się dużym powodzeniem i gromadzącym licznie zainteresowane nim osoby pochodzące z różnych środowisk naszego regionu. Galę oglądało 350 widzów, (tyle mogła pomieścić sala widowiskowa), ale zapotrzebowanie na bilety było bardzo duże. Chętnych do obejrzenia gali było 2,5 razy więcej osób.

Kilka zdjęć z tej "Gali Tanecznej" - 23 kwietnia 2014 r.


"TŁUSTY CZWARTEK" 2014 r.

Rzeszowski Dom Kultury filia "Staroniwa" zorganizował w dniu 27 lutego 2014 r. dla mieszkańców naszego osiedla "TŁUSTY CZWARTEK"
Mieszkańców Staroniwy i zaproszony gości powitała Pani Dorota Bacherk, która prowadziła całe spotkanie. Na początku grą na pianinie popisywały się pianistki z zajęć nauki gry na pianinie w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staroniwa prowadzonych przez P. Elżbietę Kłosowicz. Następnie wystąpiła Kapela ludowa "Słociniacy" z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina, która zagrała kilka znanych i wesołych utworów muzycznych. Panie ze Związku Emerytów Rencistów w Połomii podczas bardzo "wesołego" występu, który rozbawił widzów do łez. Panie były pięknie przebrane i ich występ bardzo wszystkim się podobał. Po występach, wszyscy uczestnicy mogli poczęstować się pączkami, chrusten, kawą, herbatą. Cały czas przygrywał zespół muzyczny "Słociniacy", więc uczestnicy rozpoczęli tańce. W takiej miłej atmosferze bawiliśmy sie do godziny 20.00.
W tym spotkaniu gościnnie uczestniczyła również prawie cała Rada Osiedla z Przybyszówki na czele z Przewodniczącym Panem Januszem Micałem, oraz Koło Gospodyń ze Zwięczycy. W zastępstwie za P. Dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury (chora), przybyła jej córka P. Aleksandra Cieśla.

Kilka zdjęć z tego spotkania "Tłusty czwartek" 27 luty 2014 r.


Komunikaty Osiedlowego Domu Kultury w Staroniwie.

Uwaga !!!!! Nasza poczta e-mail:odk_staroniwa@op.pl


Osiedlowy Dom Kultury na Staroniwie, jest obiektem, który został zbudowany na początku ubiegłego stulecia. Od swojego początku skupiało się w nim całe życie kulturalne Staroniwy. Prowadzone w nim była nawet przez pewien czas lekcje szkolne. Obecnie spełnia wiele funkcji i umożliwia prowadzenie wielu przedsięwzięć , kulturalnych, sportowych, rozrywkowych.

Grupa teatralna CZERWIEŃ na Staroniwie 9 marca 2013r.

W dniu 9 marca 2013 r. grupa teatralna CZERWIEŃ z Rzeszowskiego Domu Kultury w ODK Staroniwa przedstawiła spektakl muzyczny "GALAKTYKA ANDERSENA". Występ ten oglądało kilkadziesiąt osób, mieszkańców Staroniwy.
Reżyserem, autorem piosenek, oraz scenarzystą była Pani Zofia Pacześniak.
Autorem wiersza "Iluzjonista" był aktor Michał Baamon.
Zamuzykę zapewnił: Albert Pacześniak.
Lalki do spktaklu wykonała pracownia plastyczna Elżbiety Ficek.
Reżyserem dźwięku, obsługa świateł był: Maksymilian Pacześniak.
Osada spektaklu, aktorzy to: Weronika Cebula, Maria Filip, Magdalena Trzaska, Monika Wójcik, Sylwia Wójcik,
Bogusława Baran, Michał Basamon, Arkadiusz Chudy, Mateusz Kubicki, Maksymilian Pacześniak.

Kilka zdjęć z tego spektaklu muzycznego " GALAKTYKA ANDERSENA" 9 marca 2013 r.

Turniej tenisa stołowego w Staroniwie 23 luty 2013r.

W dniu 23 lutego 2013 r. odbył w Osiedlowym Domu Kultury Turniej tenisa stołowego. Zawody odbyły się w kilku grupach wiekowych i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zwycięzcy w poszcaególnych grupach zostali nagrodzenie pucharami i dyplomami.

Kilka zdjęć z tego turnieju - 23 luty 2013 r.Konkurs plastyczny pod hasłem - Pod kolorowym parasolem jesieni

Konkurs zorganizowany był przez Rzeszowski Dom Kultury filia Staroniwa. Na konkurs wpłynęło 485 prac z 37 placówek z terenu całego województwa podkarpackiego. W dniu 18 października 2012r. jury w składzie: przewodniczący Piotr Rędziniak artysta plastyk BWA Rzeszów, członkowie Kinga Ziobro-Działo artysta plastyk WDK Rzeszów i Magdalena Burzyńska artysta plastyk oraz Dorota Bacher sekretarz Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staroniwa, dokonało przeglądu oraz podziału prac nadesłanych na konkurs. Jury podczas oceny prac wzięło pod uwagę: walory artystyczne, zgodność pracy z tematyką oraz staranność wykonania prac. Nagrody i wyróżnienia przyznano w 5 kategoriach: dzieci 5 i 6 letnie, dzieci z klas I-III S.P., dzieci z klas IV-VI S.P., młodzież gimnazjalna. Uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wernisażu pokonkursowego miało miejsce 27 października br., w Rzeszowskim Dom Kultury filia Staroniwa.

Kilka prac z tego Konkursu Plastycznego - 18 października 2012r.W Domu Kultury na Staroniwie z pomieszczenia korzyta również Rada Osiedla Staroniwa. W tym miejscu odbywają się wszystkie spotkania, zebrania mieszkańców Staroniwy. Obecnie Domem Kultury w Staroniwie Filia RDK zarządza kierownik Pani Urszura Szpila. W ODK prowadzona jest ożywiona działalność kulturalna wśród dzieci i młodzieży.

Mamy filię naszego Domu Kultury na nowym Osiedlu Kotuli przy ul. Krynicka 1, tel. 0500-22-66-59, oraz na przyłączonej do Rzeszowa Przybyszówce.